Przejdź do strony: Symbioza.IT
Przejdź do strony: Outsourcing IT Poznań

Fundamenty Symbioza.IT

Łączymy wyspecjalizowane komórki różnych dziedzin wsparcia biznesu
w jeden spójny organizm, który ewoluuje razem z Twoją firmą.


Relacje biznesowe to temat bardzo często poruszany na różnych forach, w rozmowach i szkoleniach. Jest to istotna część prowadzenia biznesu, prawda. Dla nas relacje mają potrójne znaczenie. Pozytywne relacje wewnątrz naszej firmy, optymalizują pracę oraz otwierają głowy na nowe pomysły. Relacje z naszymi partnerami, klientami pozwalają na prostą i bezpośrednią komunikację, która daje wiele informacji zwrotnych o aktualnej sytuacji w firmie, a sprawy zawsze są przejrzyste i zrozumiałe. Po trzecie dzielenie się relacjami otwiera nowe kontakty, nowe rynki, nowe możliwości dla naszych partnerów i klientów, co wpływa na ich rozwój, a przecież o to w biznesie właśnie chodzi.

Nikt nie zostawia kluczyków w zaparkowanym na mieście samochodzie lub nie przechodzi na czerwonym świetle, ponieważ zna skutki takiego zachowania. Czasami mamy świadomość konsekwencji i pozwalamy sobie na pewne ryzyko, z powodu braku czasu, środków lub zwykłego zaniedbania. Bezpieczeństwo informacji w biznesie to temat wyjątkowo poważny i często krytyczny dla działania firmy. Nasi klienci nie muszą mieć na to ani czasu ani zasobów. Wystarczy decyzja aby powierzyć nam bezpieczeństwo poufnych informacji. Wówczas odpowiedzialność leży po naszej stronie. Prawie 20-letnie doświadczenie nauczyło nas jak chronić Twój biznes przed atakami z sieci, jak bezpiecznie skonfigurować urządzenia, jak wykonywać kopie zapasowe aby były w pełni odtwarzalne, jak przeszkolić Twoich pracowników oraz jak wdrożyć skuteczną politykę bezpieczeństwa.

Każdego dnia powstają nowe rozwiązania, nowe pomysły, które mimo swojej innowacyjności, w dłuższej perspektywie czasu nie zawsze przynoszą zamierzone korzyści biznesowe. Łączymy wiedzę na temat nowości z praktycznym zastosowaniem i wartością biznesową, aby nasze rozwiązania były optymalne pod kątem czasu i efektywności. Nowoczesność to dla nas nie tylko technologie IT, dzięki którym z roku na rok mamy nowe możliwości, pracujemy szybciej, dokładniej i bezpieczniej. Nowoczesność to unikalny sposób pracy i komunikacji pracowników z naszymi klientami i partnerami.

Celem naszego działania jest spokój naszych klientów. Wszystkie prace jakie wykonujemy są ukierunkowane by Ci go zapewnić. Prowadzenie biznesu samo w sobie jest stresującym zajęciem, więc dlaczego miałbyś myśleć dodatkowo o tym czy kopia zapasowa jest dobrze zrobiona albo czy System ERP będzie dzisiaj działał czy nie. Transparentna praca naszych pracowników jest możliwa dzięki wieloletniemu treningowi sztuki Ninjutsu, prewencji oraz nowoczesnym technologiom. 90% spraw IT można rozwiązać zdalnie.

Najłatwiejszą drogą uporządkowania dużego nieładu jest reinżyniering. Wprowadzenie radykalnych zmian w organizacji często jest jedynym wyjściem z kiepskiej kondycji finansowej. Nasza praca opiera się na stopniowym wprowadzaniu kontrolowanych zmian w celu osiągnięcia harmonii działania poszczególnych elementów biznesu. Prowadzony rejestr spraw pozwala szybko reagować na niekorzystne zdarzenia i wykorzystywać pozytywny potencjał firmy. Istotna jest dla nas współpraca między pracownikami, a dobrze zorganizowana harmoniczna struktura jest jej ważnym elementem.

Dobre relacje w biznesie, nowoczesność, bezpieczeństwo informacji, harmonia i Twój spokój to duże wyzwanie. Profesjonalne przygotowanie i wiele lat doświadczenia jest warunkiem koniecznym, ale bardzo dobrze wiemy, że dobra atmosfera w pracy to połowa sukcesu. Nasi pracownicy tworzą przyjacielską więź w swoim gronie i przenoszą ją do środowiska Twojej firmy. Wyzwania w pracy są dla nas motywacją do zespołowego działania i dalszego samodoskonalenia każdego z pracowników. Bardzo cenimy poczucie humoru i różnego rodzaju aktywności poza pracą. Mamy drużynę kolarską, grupę graczy MMO, modelarzy oraz fanów szydełkowania i jazdy terenowej. Atmosfera wpływa tylko na ludzi w naszej firmie, roboty działają według algorytmów.

Przejdź do strony: Czym jest Symbioza.IT?
Przejdź do strony: Nasze kompetencje
Przejdź do strony: Dlaczego my?